درباره ما

شرکت TSM تنها مخترع و تولیدکننده دستگاه‌های رسوب شکن آب:

یکی از بهترین روش ها برای رسوب زدایی و از بین بردن ناخالصی های موجود در آب و همچنین کاهش هزینه های تاسیسات، استفاده از دستگاه الکترومغناطیس رسوب شکن آب TSM می باشد.
در سال 1389 دستگاهی اختراع شد که توانست بسیاری از مشکلات موجود در آب را حل کند ، بدون اینکه پارامتری را از آب حذف یا ماده شیمیایی دیگری اضافه کند.
دستگاه رسوب شکن آب مغناطیسی، بدون برق و باتری ، ۳۰ سال کارکرد مفید، به همراه ۵ سال گارانتی تعویض در انواع سایز آماده عرضه می باشد. به محض نصب، رسوبگذاری را متوقف کرده و رسوبات قبلی را، بر اساس نوع ، جنس و ضخامت رسوب، طی ۸-۲ماه از سیستم پاکسازی میکند.
نیاز به تخلیه، شستشو، تعویض قطعه و فیلتر نداشته و هیچ پسابی تولید نمیکند.
شرکت TSM از سال ۱۳۸۹ بصورت دانش بنیان در دانشگاه امیر کبیر تاسیس گردیده، تمام مجوزات، استانداردها و تاییدیه های داخلی، و همچنین کلیه گواهینامه های خارجی را اخذ کرده و در اکثر استانهای کشور، بجهت سهولت دسترسی و کاهش هزینه های حمل و نقل، عاملیت فروش ایجاد کرده است.
رزومه نصب رسوبشکن الکترومغناطیس: نصب روی تاسیسات مراکز بزرگی از قبیل زر ماکارون، سیمان سامان، فولاد غرب، روغن ورامین، کارخانجات میهن، نیروگاه منتظر قائم، سیمان خزر، پتروشیمی اصفهان، کرمان خودرو، روغن نازگل، چای طبیعت، حلواشکری عقاب، لبنیات پگاه، اداره گاز تبریز، پایور اندیش ، طاها قالب توس و….
با افتخار پذیرای همکاریهای جدید در زمینه اعطای عاملیت میباشد. صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس داشته و از طریق شرکت کانادایی خود بنام wateringa در حوزه اروپا نیز فعالیت گسترده دارد.
از سایز ۱/۸ اینچ تا ۶۰ اینچ بصورت اتصالات بوشن دار، مهره ماسوره ،از جنس upvc ، پلی اتیلن و لوله سفید، اماده عرضه میباشد.دستگاه رسوبشکن به همراه کارت گارانتی با درج کد مخصوص، مهر و امضای مهندس ترابی تحویل مشتری میگردد.

مکانیسم عمل:

در آب ذرات بارداری به نام یون وجود دارد که وقتی تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار بگیرند به شکل بلورهای خنثی و بدون بار در آمده و در آب معلق می‌شوند. بیشتر ذرات یونی محلول در آب، یون‎های کلسیم هستند که در حالت عادی به شکل رسوب کربنات‌کلسیم به دیواره شیرآلات می‎چسبند. اما با اعمال میدان مغناطیسی عمل رسوب‌گذاری با گذشت زمان متوقف می‌شود و علاوه بر آن، رسوب‌هایی که از قبل تشکیل شده‎اند از دیواره‌ها جدا می‌شوند.

 در این روش میدان الکترو‌مغناطیسی اعمال شده بر آب، باعث ایجاد ذرات كریستالی كوچك كربنات كلسیم در میان آب می‌شود.

این ذرات به عنوان هسته‌های اولیه برای ایجاد كریستال‌های بزرگ‌تر عمل كرده و به این ترتیب به جای تشكیل رسوب روی دیواره‌ها و سطوح انتقال حرارت، ذرات رسوب به صورت محلول معلق در میان آب تشكیل می‌شوند. در نهایت دستگاه حلالیت آب را نیز افزایش داده و به این ترتیب رسوب قبلی را نیز در آب حل می‌كند.

رسوب‌شکن به کمک یک کیت که شامل برد الکترونیکی مخصوصی است که با خواص پیزوالکتریک کار می‌کند می‌تواند انرژی مورد نیاز را تامین کند. این برد الکترونیکی از طریق دیش‌هایی به وسیله سیم‌های رابط که به دو آلیاژ متصل هستند و امواج را به مگنت‌های ثابت منتقل کرده، تا ۳۰ سال بدون مشکل کار می‌کنند و خود شارژ شونده هستند. 

گفتنی است که حتی در دستگاه‌هایی با سایز بالاتر از چهار اینچ، امکان تولید برق مصرفی در حد اتاقک‌های کارگری در حال آزمایش‌های نهایی است و تا چند ماه آینده به بازار عرضه می‌شود.

کاربرد های دستگاه رسوب شکن آب TSM

1. مصارف خانگی: دستگاه رسوب شکن آب در منازل، مجتمع های مسکونی، آپارتمانها ، برجها و ویلاها قابل استفاده می باشد. بهترین آب، مشابه ساختار آب چشمه برای آشامیدن بوده، مانع تشکیل سنگ صفرا، کلیه و مثانه میشود.
ماشین لباسشویی و ظرفشویی، شیرالات، کولر، پکیج، اسپرسوساز، موتورخانه، گرمایش از کف و کلیه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی را بدون هیچ هزینه ای تا ۳۰ سال از هرگونه رسوبگذاری محافظت میکند.

2. کشاورزی و گلخانه: در کشاورزی بعد از مدتی مکمل ها و کود هایی که به خاک افزوده می شود ، غیر قابل جذب می شود و کشاورزان مجبور هستند هزینه های زیادی را برای تامین پتاسیم، آهن و… برای رشد محصول صرف کنند. اما با استفاده از دستگاه رسوب شکن آب و تولید اب یونیزه حلالیت آب بالا رفته و باعث جذب و حل شدن بهتر کود ها می شوند و کوددهی به حداقل میرسد ضمن اینکه دوره رشد گیاهان کاهش پیدا میکند.
از دیگر کاربرد های مهم دستگاه رسوب شکن آب الکترو مغناطیس،در کشاورزی این است که امکان شست و شو ریشه گیاهان و املاح و نمک هایی که به ریشه آن ها چسبیده است را فراهم می کند.
میکروب، باکتری و قارچ در این آب رشد نمیکند در نتیجه مصرف قارچکشها، سموم و افت کش ها به حداقل میرسد.
در مصارف گلخانه پدهای سلولزی، قطره چکانها، آبیاری بارانی و مه پاشها و.. از رسوبگذاری محافظت شده و عمر تجهیزات افزایش پیدا میکند.

3.   صنایع: دستگاه رسوب شکن آب در کارخانجات، پالایشگاهها، پتروشیمی ها ،بیمارستانها، هتلها، مراکز دندانپزشکی، کارواشها، آبگرمکن های خورشیدی، خطوط نورد فلزات، رستورانها، تزریق پلاستیک، کوره های القایی، پرس هیدرولیک، قالبهای ریخته گری و … قابل استفاده بوده و روی موتورخانه، مبدلهای حرارتی، چیلر، دیگهای بخار، ایرواشر، تهویه مطبوع، منابع کوئلی، برجهای خنک کننده، کندانسور و…نصب میشود.

4. مرغداری ها و دامداری ها و پرورش آبزیان : مصرف آب سالم و یونیزه برای سلامتی دام و طیورو آبزیان ضروری می باشد.
با نصب رسوبشکن بدون فیلتر، دوره رشد کوتاه شده و جذب مکملها بالا میرود. نیپلها و پدهای سلولزی محافظت شده و میکروب و قارچ حذف و ابتلا به بیماری به حداقل میرسد.
در حوضچه های پرورش ماهی، رسوب شکن، اکسیژن آب را افزایش و آمونیاک آب را تقلیل میبخشد.

5. استخر، سوناو جکوزی:
نصب دستگاههاي رسوبشکن روی تاسیسات استخر باعث:
كاهش چشمگير مصرف كلر و كات كبود
افزايش شفافيت آب و عدم نیاز به تعویض آب
ضد خزه و جلبگ
افزایش اکسیژن آب
ضد ميكروب و باكتري و قارچ
جلوگیری از تشکیل رسوب و پاکسازی رسوبات قبلی
افزایش طول عمر و بازدهی عالی تجهیزات و تاسیسات

نصب دستگاه رسوب شکن آب TSM:
📍فقط کافیست دستگاه در مسیر لوله آب نصب شود.
محل استاندارد نصب دستگاه رسوب شکن باید:
📍حداقل ۱۰۰ سانتیمتر بعد از هرگونه منبع تولید امواج مغناطیسی مانند الکتروموتورها، دینام ها، خطوط برق و غیره نصب شود .
📍 از تابش مستقیم نور آفتاب و گرمای بسیار زیاد به دور باشد.
📍در محلی که ممکن است مورد اصابت ضربه یا فشار خارجی قرار گیرد نصب نگردد.
📍حتما یک متر بعد از پمپ (خروجي پمپ) نصب شود.
📍در مصارف استخري بعد از خروجي پمپ سيركوله استخر و قبل از فیلتر شنی نصب شود.
هر کدام از شرایط مذکور در محل نصب رعایت نشود موجب اختلال در عملکرد و یا آسیب دیدن دستگاه میگردد.